П`ятниця, 24.11.2017, 09:20
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Форум » Юридичні консультації » Яка ставка податку при продажі нерухомості?
Яка ставка податку при продажі нерухомості?
НаталіяДата: Вівторок, 20.03.2007, 19:47 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 5
Репутація: 0
Статус: Offline
При продажі нерухомого майна за домовленністю сторін угоди сплачуються: 1% - в пенсійний фонд і 1 % держмита ( при продажі земельної ділянки пенсійний фонд не сплачується)
Що стосується податку на прибуток з продажі, то він сплачується Продавцем за наступними ставками:
- у разі, якщо квартира до 100 кв.м.- не сплачується податок
- квартира більне 100 кв.м - то частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, оподатковується за ставкою в розмірі 1 % від вартості такого об'єкта нерухомого майна.
- земельні ділянки,нежитлові приміщення, недобудови, а також,якщо особа продає за звітній рік другу або третю нерухомість - 5% від суми доход


Повідомлення відредагував natasha - Вівторок, 20.03.2007, 19:49
 
НаталіяДата: Понеділок, 02.05.2011, 12:36 | Повідомлення # 2
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 5
Репутація: 0
Статус: Offline
Новий податковий кодекс:

Ставка – 0%

Пункт 172.1. статті 172 ПКУ:

І. продаж (обмін) не частіше одного разу протягом звітного податкового року та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки:

- житлового будинку*,

- квартири або їх частини,

- кімнати,

- садового (дачного) будинку*,

- земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення.

* -

1) включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці;

2) дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.


Ставка – 5%

Пункт 172.2. статті 172 ПКУ:

І. продаж:

- протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 статті 172 ПКУ,

- об'єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1 статті 172 ПКУ.

ІІ. продаж (обмін) об'єкта незавершеного будівництва.

Пункт 172.3. статті 172 ПКУ:

ІІІ. дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна не визначеного у пункті 172.1. статті 172 ПКУ при обміні об'єкта нерухомості на інший (інші).


Ставка – 15%


Пункт 172.9. статті 172:

І. продаж (обмін) протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 статті 172 ПКУ, чи об'єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1 статті 172 ПКУ, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами.

Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону. (пункт 172.3. статті 172 ПКУ)

Порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), визначається Кабінетом Міністрів України. (пункт 172.11. статті 172 ПКУ)

Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

а) особою, що продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

б) особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.

Фізична особа зобов'язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації. (пункт 172.5. статті 172 ПКУ)

 
Форум » Форум » Юридичні консультації » Яка ставка податку при продажі нерухомості?
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика